Blog

Maltepe Bayan Masöz, Masöz Nedir

Profesyonel olarak masaj yapan pek çok kadın masöz terimini sevmez, ancak tam anlamıyla “dişi masaj” olarak tanımlanır. Terim, belki de seksi atletik kadınların imajlarını çağrıştıran seksi alt tonlara sahip. Bir sonraki spa ziyaretinizde böyle bir masaj terapisti almak için yeterince şanslı olabilirsiniz, ona bir masöz demeyin. Eğer sevimli bir adamsa, ona da masör demeyin.

Profesyonel olarak masaj yapan kişiye ne diyorsunuz?

Terapistin erkek mi dişi mi (“Masör” / ”Masöz”) bağlı mı? Çalıştıkları yerde (Masaj Salonu / Masaj Kliniği)? Yoksa unisex terimini “Masaj Terapisti” mi kullanmalıyız?

Çok fazla, kime sorduğuna bağlı. Başlıca faktörler arasında, gerçek bir masaj “profesyonel” ya da bir başkasının, bu kişinin nereden geldiğini ve o kişinin kaç yaşında olduğunu sormak vardır.

Masaj alanında, yukarıdaki terimlerin uygun kullanımı hakkında bazı tartışmalar bile vardır. Bazı masaj profesyonelleri aslında bu terimlerden birkaçının hakarete uğradığını buluyor olabilirler!

Önce Masöz ve Masör’ün ne olduğunu açıklayayım. Bunlar Fransızca kelimelerdir ve her ikisi de cinsiyete özgüdür. Birçok İngilizce konuşmacısı genellikle toplumsal cinsiyet çağrışımlarını yanlış yorumlarken, Masseuse bir kadın terimdir ve Masseur erkektir. Bu terimler, Avrupa’da oldukça yaygın olarak kullanılan ve herhangi bir negatif ilişki olmaksızın kullanılan (ve uzun süredir).

26 Nisan 2018 Genel , , , ,
About maltepemasajsalonu